Wiele osób zaniedbuje regularną konserwację swoich laptopów i komputerów. Wynikiem tego jest ogromna ilość napraw płyt głównych, a więc i paca dla naszego serwisu.

Warto jednak zaznaczyć, że regularne czyszczenie układu chłodzenia w laptopie znacznie przedłuża jego życie. Zanieczyszczone chłodzenie i zużyta pasta termo-przewodząca są przyczyną znacznego wzrostu temperatury pracy. Szczególną wrażliwość na podwyższoną temperaturę wykazują układy graficzne. Praca w takich warunkach znacznie obniża ich trwałość i prowadzi do uszkodzenia. Często w wyniku przegrzania dochodzi również do awarii procesora, układów zasilania i nawet dysku twardego.

Objawy przegrzanego laptopa to w pierwszym momencie zawieszanie się systemu w trakcie pracy lub podczas uruchamiania. Kolejne, świadczące o coraz większym zanieczyszczeniu układu chłodzenia, to samoczynne wyłączanie się laptopa. Najgorsze, co może się stać jak już napisałem to uszkodzenie elementów elektronicznych na płycie głównej.

Czyszczenie laptopa powinno się przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Trzeba to wykonać profesjonalnie. Nie wystarczy przedmuchanie kratek wentylacyjnych sprężonym powietrzem ponieważ to tylko wdmuchuje kurz do środka. Laptopa trzeba rozebrać, wymienić pastę termoprzewodzącą i dokładnie wyczyścić układ chłodzenia.

Jeśli w Twoim laptopie występują opisane objawy zapraszamy do kontaktu.